Archiwum Państwowe w Suwałkach

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Serdecznie witamy na stronie Archiwum Państwowego w Suwałkach. Zapraszamy do poznania naszej instytucji. Życzymy przejemnej lektury!

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Archiwum Państwowe w Suwałkach uhonorowane Medalem Powiatu Suwalskiego

2 lipca 2018

 

Dnia 29 czerwca 2018 r. przy okazji promocji książki historyka, regionalisty Andrzeja Matusiewicza „Dwory na Suwalszczyźnie”, która odbyła się w Muzeum Okręgowym w Suwałkach, nasze Archiwum zostało uhonorowane przez Zarząd i Radę Powiatu w Suwałkach Medalem Powiatu Suwalskiego „za pomoc w upowszechnianiu wiedzy o Powiecie Suwalskim”. Medal taki wręczony został również Litewskiemu Państwowemu Archiwum Historycznemu (LVIA) w Wilnie, a odebrała go obecna na wydarzeniu Pani Dyrektor LVIA Virginija Čijunskienė.

 

Czytaj więcej o: Archiwum Państwowe w Suwałkach uhonorowane Medalem Powiatu Suwalskiego
Przejdź do -

Zdjęcia z ostatniego spotkania z cyklu "Dawne wielokulturowe Suwałki" poświęconego suwalskim ewangelikom

25 czerwca 2018
Przejdź do -

Międzynarodowy Dzień Archiwów

7 czerwca 2018

9 czerwca, w rocznicę utworzenia w 1948 roku w Paryżu MRA (Międzynarodowej Rady Archiwów) obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Archiwów. Przedsięwzięcie ma na uwadze nie tylko upamiętnienie rocznicy powstania MRA, lecz także podkreślenie misji archiwów i ich znaczenia dla zachowania zbiorowej pamięci państw, narodów i społeczeństw. W związku z tym Archiwum Państwowe w Suwałkach wraz z Oddziałem w Ełku proponują wszystkim zainteresowanym, w tym w szczególności młodzieży szkolnej, obejrzenie wystaw i lekcje historyczno-archiwalne (informacje poniżej).

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Archiwów
Przejdź do -

Wystawa "Dziś albo nigdy. Wielka Wojna i polskie dążenia niepodległościowe"

7 czerwca 2018

Archiwum w Suwałkach (ul. T. Kościuszki 69) zaprasza do obejrzenia wystawy, przygotowanej przez Archiwum Narodowe w Krakowie „Dziś albo nigdy. Wielka Wojna i polskie dążenia niepodległościowe”. Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia br.
Ponadto wycieczki szkolne mogą jeszcze w czerwcu obejrzeć nie tylko w/w wystawę, ale również skorzystać z naszej bogatej oferty lekcji historyczno-archiwalnych o różnej tematyce (do uzgodnienia z pracownikami archiwum. Zob: http://www.suwalki.ap.gov.pl/p,64,edukacja

Czytaj więcej o: Wystawa "Dziś albo nigdy. Wielka Wojna i polskie dążenia niepodległościowe"