Jesteś tutaj: Start / O Archiwum / Wydarzenia

Wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spotkanie autorskie z Beatą Bużan

Spotkanie autorskie z Beatą Bużan

9 listopada 2017

9 listopada br. w Archiwum Państwowym w Suwałakch odbyło się spotkanie z Beatą Bużan autorką książki "Żyjemy jeno w snach o sobie", która powstała m in. w oparciu o materiały archiwalne z zasobu suwalskiego Archiwum. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie suwalskich szkół, którzy z ciekawością słuchali barwnych opowieści Autorki.    

Sesja naukowa i wystawa pt. Aleksandr Połujański (1814-1866)

7 września 2017

Uprzejmie informujemy, że w związku z sesją naukową organizowaną 16 września 2017 r. przez Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe pt. Aleksander Połujański (1814 -1866) w Muzeum Wigier w Starym Folwarku będzie prezentowana wystawa kopii materiałów archiwalnych, dotyczących Aleksandra Połujańskiego oraz Leśnictwa Mariampol w osadzie Warnebuda 1834–1847, a pochodzących ze zbiorów Archiwum Państwowego w Suwałkach. Zostaną również zaprezentowane kopie wybranych map (głównie lasów Leśnictw Augustów i Balinka, ale też okolic Wigier) z około połowy XIX w., przekazanych z Litewskiego Państwowego Archiwum Historycznego w Wilnie w formie skanów, z zespołu archiwalnego nr 1604 - Kolekcja planów (map) gruntów guberni augustowskiej, łomżyńskiej, płockiej i suwalskiej 1804–1914.

Zapraszamy do udziału w sesji i obejrzenia wystawy, która będzie również prezentowana w Archiwum Państwowym w Suwałkach przy ul. T. Kościuszki po 10 października br.

Przejdź do - Spotkanie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny w Archiwum Państwowym

Spotkanie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny w Archiwum Państwowym

24 czerwca 2017

23 czerwca br.  w Archiwum Państwowym w Suwałkach odbyło sie Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny. W przerwie obrad uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez pracowników Archiwum wystawę fotografii pt. „Przeszłość odległa i bliska w archiwalnej fotografii”.   

Przejdź do - Wyjątkowi goście w Archiwum

Wyjątkowi goście w Archiwum

22 maja 2017

W sobotę 20 maja br. gościliśmy w Archiwum seniorów ZHP Chorągwi Białostockiej, którzy mieli swoje spotkanie w Suwałkach. Podczas wizyty w Archiwum harcerze wysłuchali prelekcji Sławomira Filipowicza pt. "Początki Suwałk". 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-29
Data publikacji:2015-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6552